Pro klub a zemi, Rivaldo zjistil, že rok 1999 byl rokem k vzpomínce a také k prokázání bodu, jak odráží Sam Marsden.
"Rivaldo má problém" vedl španělský časopis Don Balon. "Hraje ve svém vlastním světě, nikdy se neobtěžuje hledat vlastní míč a ztrácí příležitosti s hloupými chybami".

Flamboyantní brazilský nesouhlasil s tím, že prohlásil: "Rivalda považuji za nejlepší hráče." Bylo to v roce 1999 a zbytek světa se chystal reagovat převážně ve prospěch hráče. Brazilský měl pravdu.

Přijíždějící z fajn v Recife to bylo jeho představení pro Palmeiras ve své vlasti, která nakonec vedla k přesunu do Deportivo La Coruna. V krátké scintilační debutové sezóně ve Španělsku se tehdy 25 let přestěhoval do Barcelony za 15 milionů liber. Ve své první sezóně v Katalánsku dorazil domácí double. V další sezóně se Rivaldova hvězda stala ještě vyšší.

Do ledna 1999 vstoupil do Rivaldu jen šest ligových gólů. Zpětná záda proti Alavům a Athletic Bilbao na přelomu roku navrhla jeho záměr zlepšit. Zlepšil to. Pokud byl test, pak skončil a vyhrál Barca a vyhrál 3: 0 proti Realu Madrid. Pokud se jednalo o katalánský derby, pak také prošel, dvojitý pomohl potopit Espanyol 3-0 v Nou Campu.

O pár týdnů později se jeho hat-trik potopil Real Oviedo s tím, že se vrací v Barceloně do druhé sezóny. Osmnáct gólů bylo přidáno k jeho záznamu od přelomu roku, když skončil sezónu s 24 a titul La Liga.

Navzdory jeho cílům, jeho ovládání magnetickým míčem a jeho přesnému procházení byl pocit hněvu, že nebyl schopen vystoupit na opravdu velkém jevišti, protože Barcelona se nepodařilo získat kvalifikaci pro druhé etapy Ligy mistrů. Tato fáze by byla stanovena v létě, vstoupit do Copa America v Paraguay.

To ale přesně nezačalo jako "Rivaldo show", když se podařilo pouze jedinému cíli ve skupinových etapách, během úvodního otevírání 7-0 Venezuela.